Зворотний дзвінок Авторизація

Як попередити плоскостопість

Попередити плоскостопість цілком можливо, якщо діяти комплексно. Тут важливі і своєчасні відвідування ортопеда, і носіння ортопедичного взуття, і гімнастика. Про всі ці пункти варто розповісти докладніше.

Контроль над розвитком хребта і стоп

Профилактика и лечение плоскостопияУ розвитку плоскостопості може бути кілька причин: вроджена схильність, неврологічні проблеми, зайва вага, дефіцит вітаміну D (рахіт), неправильна постановка стоп при ходьбі. Кожне з цих станів проявляється в різний час, тому важливі регулярні огляди у ортопеда.

У перший раз дитину показують лікарю в місячному віці. В цей час вже можна визначити вроджені патології в розвитку скелета. Наступні два прийоми варто запланувати на 3 і 6 місяців – це дасть можливість вчасно виявити рахіт. Ще один візит до ортопеда варто нанести ще через півроку. У 12 місяців дитина вже більше рухається, вже зробила або готується зробити перші кроки, так що важливо перевірити, як розвивається хребет, в якому стані суглоби, склепіння стоп.

Якщо серйозних проблем немає, наступний плановий огляд у ортопеда повинен пройти, коли дитині виповниться 2-3 роки. Вивчаються постава, хода, стопи, перевіряються пропорції ніг дитини.

Як попередити плоскостопість за допомогою ортопедичного взуття

Носіння правильного взуття рекомендується вже з того часу, коли дитина вчиться ходити, тобто, з 10-12 місяців. Особливу увагу потрібно приділити питанню підбору ортопедичного взуття в разі, якщо є схильність до плоскостопості (наприклад, спадковість). Подібні поради робляться не на догоду виробникам взуття, а з цілком зрозумілих причин: коли дитина вчиться ходити, вона, для утримання рівноваги, може неправильно спиратися на стопи. При цьому стопа сучасної маленької людини не отримує потрібну гімнастику у вигляді постійної ходьби по нерівних поверхнях. Дуже важливо в цей період приділити увагу постановці стоп,в чому якраз і допомагає правильне взуття.

Таке взуття відрізняють:

  • наявність спеціальних підтримуючих супінаторів;
  • спеціальні скошені каблуки Томаса, що розподіляють навантаження на стопи;
  • жорсткі, досить високі задники, що не дозволяють стопам "гуляти";
  • добре фіксуючі застібки;
  • зшитий з натуральних і якісних матеріалів верх взуття;
  • спеціальна конструкція колодки, на якій робиться взуття.

Наступний важливий пункт - це вправи для стоп.

Прогулянки босоніж і гімнастика

Не всі знають, як можна попередити плоскостопість ходінням босоніж, а це дійсно працює.

Під ходінням босоніж мається на увазі ходіння по нерівній поверхні. Добре допомагає галька. Можна набрати в ящик камінчики і давати малюкові топтатися по ним хвилин 10-15. Така вправа тренує склепіння стоп, дозволяє їм правильно формуватися. Добре, якщо дитина регулярно буде ходити і по теплій землі або по піску, але кращий профілактичний ефект дає саме галька. Якщо немає можливості принести додому гальку - чудовою заміною будуть масажні килимки для профілактики плоскостопості.

Гімнастика для профілактики плоскостопості – це і корисно, і весело. Вправи нескладні і при бажанні мама або тато можуть перетворити заняття в гру:

  1. Походіть з дитиною на носках, потім перейдіть на п'яти, потім на зовнішні відділи стоп. Зробіть так кілька разів.
  2. Розкидайте по підлозі невеликі кульки або кубики (але зі згладженими гранями), і нехай дитина кожен з них підніме пальцями ніг. Кубики і кульки можна замінити іншими предметами (наприклад, олівці/ручки), виключивши, при цьому, небезпеку отримання травми стопи.
  3. Покладіть гімнастичну палицю на підлогу, покажіть дитині, як її можна перекочувати стопами, і попросіть її повторити.

Це найпростіші вправи, ортопед може порекомендувати інший комплекс, але головне – це правильний і регулярний профілактичний вплив на стопи малюка.

Ми постаралися якомога повніше відповісти на питання «як попередити плоскостопість». Ці поради повинні допомогти почати ефективну профілактику і уникнути розвитку захворювання, адже лікувати набагато складніше.

З Новим 2017 роком!

Коментар